Ватикан підігрує Кремлю? Українські католики шоковані та обурені недоречністю Папи Римського

Те, що придумали у Ватикані в буквальному сенсі здійняло хвилю критики та обурення. Римо-католицька церква 15 квітня планує проведення Хресної Дороги, під час якої в одному із епізодів, хрест мимволічно у знак примирення нестимуть українка та росіянка.

Це повідомлення Ватикану спричинило обурення зокрема і серед українських католиків. Адже це йде в розріз із тим, що відбувається в дійсності.

Під час ХІІІ стації, присвяченої у цій версії роздумам про смерть Ісуса на хресті, хрест триматимуть сім’ї українки та росіянки, що разом працюють у госпісі, – зазначається в офіційному повідомленні Ватикану.

“Ця новина шокувала нас всіх. Цьому немає ні здорового пояснення, ні тим більше виправдання“, – наголосила парафіянка РКЦ, спеціалістка з комунікацій Олена Кулигіна.

Вона також навела слова двох жінок, які триматимуть хрест, які наше й не усвідомлюють що відбувається справжня війна, у якій Росія свідомо і цілеспрямовано намагається знищувати етнічних українців.

Це дві братські країни, і я вірю, що в найближчому майбутньому дружба і любов між цими двома народами будуть продемонстровані ще не раз. Я вірю, що найближчим часом, як і ми з Іриною, Росія та Україна теж навчиться жити в мирі, підтримувати один одного. Жити однією сім’єю. Світу потрібні не війни, а мир, – каже росіянка Альбіна.

Ми сподіваємося, що мир може повернутися і, перш за все, мир між нашими народами. Цього конфлікту не хотів народ. Ми брати. Ми два близьких народи, у яких багато спільного. Те, що ми бачимо, — це величезне насильство. У нас багато спільного: сім’я, дружба. Багато відносин, які об’єднують наші народи. Ця війна руйнує те, що наші народи побудували. Я не думаю, що ця війна зруйнує всі стосунки. Між нами занадто міцні узи, – заявила українка Ірина, яка близько 20 років живе в Італії.

На думку Олени Кулигіної, українські католики мають звернутися до своїх єпископів з проханням їх захистити.

І ми чекаємо на їхнє (єпископів – “Н”) слово до нас, українців, і слово до тих “геніїв” дипломатії та комунікації, які таке придумали, – зазначає католичка Олена.

Люди відверто дивуютьсья баченню Папи Римського Франциска, який уже не вперше під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну намагається у відверто незрозумілі способи “примирити” українців та росіян.

Ця ідея жахлива… Але найбільший страх у мене викликає відірваність святого престолу від реальності. В моєму уявленні обов’язок християнина в тому, щоб поборювати зло, а не старатися його примирити з добром, – зауважив телеведучий Вадим Карп’як.

Ісус не ходив домовлятися до Пилата про перемир’я… Не дзвонив до Пилата, не їздив до його резиденції, не висилав своїх посланників на перемовини, не проводив телемости, не намагався замилити йому очі, щоби врятувати своє життя. Він вибрав правду, бо був Правдою, – наголосив священник-єзуїт В’ячеслав Окунь.

Олена Кулигіна зазначає, що українець — це не просто паспорт чи формальне місце народження. Це ДНК людей, які б’ються за свободу, проливають свою кров за свободу і сьогодні кожного дня помирають в боротьбі зі злом, ім’я якому – росія.

“Ірині і Альбіні, які за сценарієм мають імітувати одвічні мир, дружбу і жвачку, я б сказала лише одне: “Нікогда! Ми нє будем. Братьямі”, – додає католичка Кулигіна.