Українських жінок-військовослужбовців у полоні роздягали та обрізали волосся: розкрилася страшна правда про тортури

Російські окупанти катували полонених українських військових, які перебували у них в полоні. Зокрема, через страшні тортури та приниження пройшли 15 українських жінок з ЗСУ, яких Україна визволила з полону у рамках обміну 1 квітня.

Українок окупанти роздягали, принижували та обрізали їм волосся. Про шокуючі факти, про які розповіли звільнені з полону бранки, повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. Повідомляє obozrevatel.com

Вона поділилася новими свідченнями порушень Росією Женевської конвенції з поводження з військовополоненими.

“Серед 86 визволених з російського полону військовослужбовців були жінки, які у неволі були піддані катуванням та жорстокому поводженню. Їх вивезли на територію Білорусі, а потім до СІЗО в Брянську (РФ), де жінки піддавалися катуванню та погрозам. Полонених роздягали догола в присутності чоловіків, змушували присідати, обрізали волосся та постійно проводили допити, намагаючись зламати морально”, – констатувала Денісова.

Полонених українок примушували брати участь у зйомках пропагандистських відео. Жінок змушували переходити на російську мову.

“Такі дії з боку РФ є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, в якій наголошується на гуманному поводженні з військовополоненими. Вони завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки”, – нагадала українська омбудсмен.

Вона закликала міжнародні інституції, зокрема, Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення Росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, відреагувати на черговий прояв ігнорування Росією міжнародних конвенцій, права та принципів людяності й ведення війни.