“Удар” по Росії, звідки не чекали: виникла нова загроза для Путіна

Після вторгнення армії Путіна в Україну Фінляндія та Швеція, які знаходяться близько до Росії, замислилися над членством у НАТО. Там усвідомили небезпеки від непередбачуваного агресивного сусіда.

Скандинавські країни визнають, що напад військ РФ на Україну змінив ситуацію з безпекою у всій Європі і що є загроза, захиститися від якої можна, зокрема, вступом до НАТО. Зайвий головний біль для російського керівництва прийшов, звідки не чекали, повідомляє видання Reuters.

Фінляндія, яка має протяжність кордону з Росією у 1300 кілометрів, проводить консультації з керівництвом Альянсу щодо вступу. Також проводяться консультації з країнами-членами НАТО щодо приєднання цієї країни.

Останнє опитування щодо вступу Фінляндії до НАТО показало, що 62% громадян “за” і лише 16% “проти”, у Швеції ж – 59% громадян за вступ до військового союзу, якщо це зроблять фінни.

На початку березня генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг оголосив, що Альянс ділиться усією інформацією про війну в Україні з Фінляндією та Швецією. Він також зазначив, що ці країни можуть набути членства “досить швидко”.

Російське МЗС не залишилося осторонь таких процесів. Там попередили скандинавські країни про “серйозні військові та політичні наслідки” у разі вступу до НАТО.

“Президент Путін хоче, щоб НАТО було менше на кордонах Росії. Але він отримує більше за НАТО”, – сказав Столтенберг.

У Службі безпеки Фінляндії заявили, що країна повинна остерігатися можливих зворотних кроків Росії.

“Нам не потрібно приймати будь-які швидкі рішення заради нашого власного захисту, але, безумовно, можлива заява про членство може призвести до того, що ми станемо об’єктом втручання чи гібридних дій”, – сказав глава МЗС Пекка Хаавісто.

При цьому політики та дипломати визнають, що за наявності волі для вступу до НАТО в обох скандинавських країнах Фінляндія першою зробить цей крок. Хоча фіни вважають набагато сприятливішим варіантом – одночасний вступ до НАТО разом зі Швецією.

Як повідомляв раніше OBOZREVATEL