У Кремлі назвали Швецію та Фінляндію потенційними противниками: Медведєв знову “пригрозив” НАТО

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєвпрокоментував можливість вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. За його словами, якщо ці держави стануть частиною Альянсу, то Росія матиме більше “офіційно зареєстрованих противників”.

Про це політик написав у своєму Telegram-каналі. Експрезидент країни-агресора також пригрозив військовим зміцненням північного кордону. Повідомляє news.obozrevatel.com

“Серйозно посилити угруповання сухопутних сил і ППО, розгорнути суттєві військово-морські сили в акваторії Фінської затоки. У такому разі ні про який без’ядерний статус Балтики йти мова вже не може – баланс має бути відновлений”, – зазначив він.

Також Медведєв стверджує, що Швецію та Фінляндію покликали б до НАТО незалежно від того, чи почала б Росія війну проти України чи ні.

Що було раніше?

Напередодні журналісти повідомили, що прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон має намір подати заявку на вступ держави до НАТО на саміті в Мадриді 29 – 30 червня. А глава уряду Фінляндії Санна Марін заявила, що її країна протягом найближчих тижнів ухвалить остаточне рішення щодо вступу до Альянсу.

“Все змінилося, коли Росія вторглася в Україну. Думки людей у Фінляндії, а також у Швеції дуже сильно змінилися через російські дії”, – зазначила Марін.

Аналогічну інформацію раніше повідомляла і британська газета The Times. За даними видання, тему членства Фінляндії та Швеції обговорювали під час нещодавньої зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО. Це “великий стратегічний прорахунок” Росії, наводять журналісти слова американського джерела.

Обидві держави сьогодні мають нейтральний статус. До того ж Швеція протягом останніх 200 років не вступала до жодних військових союзів. Однак на тлі повномасштабного вторгнення Росії на територію України дедалі більше фінів та шведів виступають за приєднання до НАТО.