Трибунал для Путіна! Весь світ проти агресора: диктатора чекає розплата. Нюрнберзький процес – скоро!

Злочини, які чинять російські військові, засуджує весь світ. А віддає злочинні накази Володимир Путін. І він, на думку прем’єр-міністра Косово, повинен постати перед Міжнародним трибуналом.

В інтерв’ю прем’єр-міністр Косово Альбін Курті підкреслив, що Росія “виразно” скоює військові злочини в Україні. Тож за це повинен відповідати не лише кожен військовий, а й головнокомандувач країни Володимир Путін. Повідомляє korupciya.com

Путін повинен постати перед трибуналом

Курті підкреслив, що жахливі злочини на Сході України, які весь світ спостерігає, – військові злочини. Але слідчим необхідно довести також злочини проти людяності та геноцид в країні.

“Я вважаю, що Кремль залучив усю цю військову машину для скоєння цих злочинів проти беззбройних цивільних”, – додав він.

Тож, на думку прем’єра, Володимир Путін повинен постати перед Міжнародним трибуналом. Також, підкреслив прем’єр-міністр, у Косово зміцнюють свій оборонний бюджет. Уряд країни готується до можливості втручання Росії або поширення конфлікту на Західних Балканах.

Разом із тим, колишні прем’єр-міністри Великобританії Гордон Браун та сер Джон Мейджор наполягають на створенні нового міжнародного трибуналу для розслідування дій Володимира Путіна в Україні. Колишні прем’єр-міністри, а також інші вчені, юристи та політики – лише 140 осіб, – підписали петицію про створення судового органу на зразок Нюрнберзького процесу над нацистськими військовими злочинцями після Другої світової війни.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) уже веде розслідування проти Путіна за підозрою у військових злочинах в Україні. Є підстави вважати, що суд діятиме на додаток до поточних розслідувань МКС з військових злочинів.

Його можливості, однак, обмежені: МКС не може розслідувати агресію Росії без санкції Ради Безпеки ООН, на яку Москва, напевно, накладе вето. За словами Брауна, після падіння Берлінського муру “ми припускали, що демократія і верховенство закону переможуть”, але Путін натомість застосовує силу.

“Якщо не надіслати чіткого сигналу зараз, ми зіткнемося з агресією в інших країнах, яка також може залишитися безкарною”, – сказав Браун в інтерв’ю Бі-бі-сі.

На питання, чи вважає він російського президента військовим злочинцем, він відповів: “Так сказав президент Байден, і це також моя думка”.