Треба не чекати ядерного удару від РФ, а бити по її економіці, щоб і думок таких не було, – Зеленський

Росія може задіяти будь-яку зброю, вірити Москві не можна. Гарантії безпеки для України повинні бути оформлені таким чином, щоб враховувалася ймовірність російського військового нападу в будь-який момент. Не треба чекати, коли Кремль перейде до будь-яких дій. Слід завдати удару по російській економіці, щоб у них не було й подібних думок. Про це заявив президент Володимир Зеленський, передають Патріоти України.

Як повідомляє РБК-Україна, глава держави розповів про те, що Києву потрібні чіткі гарантії безпеки, які повинні працювати в будь-який момент. У такому випадку, якщо Росія знову нападе, Україна вже буде до цього готова.

“Росія може застосувати будь-яку зброю і вірити їм не можна. Як і наші гарантії безпеки – їх треба так виписати, розраховуючи на те, що наступного дня вони підуть на нас зі зброєю. Нехай йдуть, але ми зможемо тоді на це відповісти”, – зазначив президент. За його словами, Київ вже веде дискусії з країнами Заходу щодо отримання засобів захисту від хімічної зброї. Причому українська держава прагне їх отримати в короткостроковій перспективі.

Також він додав, що не треба очікувати, коли Росія задіє ядерну зброю. Слід чинити економічний тиск на Москву, щоб у Кремля і думок не було переходити до таких дій.

“Та чи інша країна постійно каже: якщо буде застосування (ядерної або іншої неконвенціональної зброї), то ми щось впровадимо. От якщо йтиме Росія, то ми тоді (щось зробимо). Я вважаю, що це велика провокація. Не треба чекати від Росії, коли вона буде застосовувати ядерну зброю, світу треба готуватися до цього. І мова не тільки про антидоти або бомбосховища. З ними (росіянами) треба говорити, підписувати папір, затискати їх економіку так, щоб у них не було навіть думки про це”, – підкреслив Володимир Зеленський.