Світовий скандал? Путін прорахувався – розширення кордонів НАТО. Чітка позиція країн – рф в оточенні!

Північноатлантичний Альянс укріплює східний фронт та розширяє кордони. Фінляндія та Швеція мають намір приєднатися до Альянсу. Країни можуть стати членами НАТО вже цього літа, – повідомляє The Times.

Ще кілька років тому, питання вступу двох, територіально близьких до Росії, скандинавських країн було дискусійним та неоднозначним. Проте війна в Україні змусила переглянути питання безпеки у всьому світі, особливо занепокоєння відчувають “потенційні цілі” РФ. Пише korupciya.com

Фінляндія та Швеція переглянули своє ставлення до НАТО і готові подати заявки до Альянсу.

«Як це може бути чимось, крім масштабної стратегічної помилки Путіна?», – цитує американського чиновника The Times.

За інформацією журналістів, членство обох країн було обговорено під час переговорів міністрів закордонних справ Альянсу минулого тижня.

Після переговорів між міністрами закордонних справ НАТО, прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін заявила, що “час настав”.

Очікується, що Фінляндія подає заявку в червні, а Швеція – після цього.

Раніше, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Альянс знайде способи прийняти ці країни до свого складу «відносно швидко», якщо ті самі цього захочуть.

Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон раніше говорила, що Стокгольм не відкидає можливого членства країни в НАТО. А прем’єр-міністр Фінляндії країни Санна Марін заявила, що їхня країна має ухвалити рішення щодо членства в НАТО «цієї весни».

Нагадаємо, 7 квітня Росія почала погрожувати «збалансувати зусилля», якщо Фінляндія та Швеція приєднаються до НАТО.

Прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков 7 квітня заявив, якщо Фінляндія та Швеція приєднаються до НАТО, то Росії доведеться «збалансувати ситуацію» своїми власними заходами.

Після вторгнення Москви в Україну обидві країни північної Європи почали розглядати питання щодо приєднання до Альянсу під проводом США.

«Якщо дві країни приєднаються, то нам доведеться зробити наш західний фланг більш витонченим для нашої безпеки», — сказав Пєсков.

Можливий вступ Фінляндію до НАТО зробить її мішенню для російських заходів у відповідь. Таку заяву зробив перший заступник голови міжнародного комітету ради федерації рф Володимир Джабаров.

Він прокоментував новини про те, що Північноатлантичний альянс був би готовий прийняти Фінляндію за прискореною процедурою:

“Вступ Фінляндії до НАТО зробив би її мішенню для російських заходів у відповідь”.ʼ

Так, міфічний страх Росії стосовно розширення кордонів НАТО, який став одним із приводів військової агресії проти України, втілюється у життя.