США почали депортацію росіян, які втекли від мобілізації – The Guardian

Адміністрація президента США Джо Байдена відновила депортацію росіян, які втекли від “часткової” мобілізації. Цей крок є явною зміною позиції, оскільки цілий рік Штати надавали притулок російським втікачам.

Про це повідомляє The Guardian. Зокрема, минулими вихідними зі США назад до Росії було раптово депортовано молодого росіянина, який приїхав до США, рятуючись від зусиль кремлівського диктатора Володимира Путіна щодо мобілізації громадян на війну в Україні. news.obozrevatel.com

Він був серед кількох прохачів притулку з Росії, багато з яких перебралися до США минулого року і тепер бояться, що уряд США поверне їх до Росії, де їм може загрожувати в’язниця чи швидка відправка на передову, де Росія вже зазнала десятків тисяч жертв.

Новини про поновлення депортацій до Росії з’явилися трохи більше ніж через рік після повідомлень про те, що адміністрація Байдена призупинила депортаційні рейси до Росії, України та семи інших країн Європи після нападу Росії на Україну. Незрозуміло, коли депортації до Росії відновилися. Білий дім жодних коментарів не надав.

Мігранти з Росії приїхали до США, думаючи, що вони можуть отримати притулок і бути захищеними від депортації через заявлену позицію. Тепер очевидна зміна політики викликала замішання у мігрантів та їх прихильників, які мали мало часу для пошуку виходу.

Адвокатка із Техасу Дженніфер Скарборо зізналася, що серед її клієнтів зібралося четверо росіян, які попросили притулку в США через страх бути мобілізованими.

Одного з її клієнтів депортували на вихідних, і вона пояснила, що його законний статус і проживання означають, що вона не сумнівається, що його відвезли до Росії.

“Я не знаю, що з ним буде. Росія неймовірно голосно заявляла про свої почуття до опозиції. Один тільки той факт, що вони втекли з Росії, щоб перебратися до Сполучених Штатів, наражає їх на ризик”, – сказала вона.

Двоє інших клієнтів Скарборо залишаються в правовій невизначеності, оскільки вони практично не мають варіантів подання прохань про надання притулку. Як причину надання їм притулку вони називали ” страх і значну ймовірність переслідувань чи катувань у разі повернення додому ” .

Однак співробітники імміграційної служби ухвалили, що страх призову на військову службу не відповідає критеріям визначення “достовірного страху”. Крім того, вони не встигли вчасно надати необхідні документи, тому будь-якої миті росіян можуть депортуватися. Один зараз перебуває в ізоляторі імміграції в Луїзіані, а інший був звільнений після оголошення голодування.

Третій клієнт Скарборо зміг своєчасно подати документи та отримав можливість нових слухань.

“У березні 2022 року США заявили, що припиняють депортацію до Росії через політичну ситуацію, тому я не розумію, чому вони відновили її, і зробили це так тихо. Якщо ми проти цієї війни, то чому… депортуємо людей воювати в Україні”, – заявила адвокатка.