Росію штовхнули до дефолту: США несподівано відрізали владу Путіна від банківських рахунків

США скасували свій дозвіл на оплату боргу із заарештованих рахунків РФ. Таким чином, президенту РФ Володимиру Путіну доведеться вибирати: виснажувати неарештовані резерви, що залишилися, витрачати валютну виручку або ж визнати дефолт країни. Про це повідомляє видання Reuters, передають Патріоти України.

Міністерство фінансів США дозволяло російському уряду використовувати заморожені кошти для виплати купонів за суверенними боргами, номінованими у доларах, у кожному конкретному випадку.

За словами представника Мінфіну США, коли настав термін виплати найбільшої суми, включаючи основний платіж у розмірі 552,4 млн доларів за облігацією з терміном погашення, уряд США вирішив перекрити доступ Москви до заморожених коштів.

І якщо РФ не заплатить, то їй загрожує історичний дефолт. “Росія повинна вибирати між виснаженням цінних доларових резервів, що залишилися, надходженням нових доходів або дефолтом”, – сказав представник Мінфіну США.

Росії, яка має в обігу 15 міжнародних облігацій номінальною вартістю близько 40 мільярдів доларів, досі вдавалося уникати дефолту за своїм міжнародним боргом, незважаючи на безпрецедентні західні санкції. Але це завдання ускладнюється.