Росія витратила мільярди доларів на підготовку держперевороту в Україні, але її “кинули”, – Грозєв

Кремль із 2014 року витратив мільярди доларів на мережу проросійських політиків. Але зрештою виявилося, що агентура не спрацювала, а керівництво країни-агресора просто “кинули” на гроші.

Про це заявив журналіст Bellingcat Христо Грозєв. За його словами, наступного тижня спільно з виданням The Insider вони оприлюднять розслідування про те, як ФСБ створювала та фінансувала в Україні різноманітних політичних діячів. Вони, зокрема, мали здійснити держпереворот після вторгнення російської армії.

“Ось там йдеться про мільярди доларів, а не рублів. Було витрачено з 14-го року до сьогодні. Це було 150-160 високооплачуваних офіцерів ФСБ. Кожен із них мав необмежений бюджет, щоб вербувати українців будь-якого рівня. Вони вербували на папері і потім виявилося, що… Ну так, вони летіли, щоб зустрічатися з ними в Таїланді, Мальдівах, на Кіпрі. Ці гроші вони витратили на зустрічі. Їм давали налом”, – зазначив він.

Журналіст наголосив, що у результаті російська агентура не спрацювала. “І тут навіть ці українські агенти, які брали гроші, кинули їх. Просто кинули”, — сказав Грозєв.

Розслідувач також підтримав рішення президента Зеленського щодо заборони в Україні діяльності проросійських партій – адже серед них була кремлівська агентура.

“Ми бачимо саме представників цих партій, багатьох з них, не всіх партій, серед активів цієї групи зі 150 ФСБшників. Отже очевидно це абсолютно неавтентичні партії, вони курирувалися ФСБ”, – додав він.

OBOZREVATEL