Російські олігархи у розпачі! Обібрали повністю — арешт літаків і яхт. Друзі Путіна розплачуються за скоєне — нарешті

Уряд Британії заарештував два приватні літаки, що належать російському олігарху Євгену Швідлеру, близькому другу Романа Абрамовича, який нещодавно потрапив під британські санкції.

Про це повідомляє The Guardian. Пише korupciya.com

Два літаки перебували під слідством в аеропортах Фарнборо і Біггін Хілл протягом трьох тижнів. В суботу міністр транспорту Британії Ґрант Шаппс заявив, що підписав нові постанови про арешт літаків, відтак переміщення або керування своїми літаками є кримінальним злочином для власників санкційних літаків.

“Відколи Путін почав свій незаконний напад, я три тижні тримав під слідством літаки Євгенія Швідлера. Тепер я використовую свої повноваження, щоб заарештувати їх на невизначений термін”, – написав він.

За даними The Times, ці два літаки – це літак Bombardier Global 6500 вартістю 45 мільйонів доларів, зареєстрований як LX-Fly, який був арештований в аеропорту Фарнборо. Інший — це літак Cessna Citation Latitude за 13 мільйонів доларів на Біґґін-Гіллі.

Повідомляється, що також був затриманий приватний гелікоптер, що належить російській компанії HeliCo Group LLC.

Шаппс написав у своїй заяві:

“Запровадження цих останніх заходів – затримання російських приватних літаків на десятки мільйонів фунтів – показує, що наш уряд не залишить каменя на камені, позбавляючи друзів Путіна їхніх розкішних іграшок”.

Нагадуємо, в рамках опублікованих 24 березня санкцій проти Росії Британія внесла до переліку олігарха Євгєнія Швідлера, засновника Тінькофф-банку Олега Тінькова, СЕО Сбєрбанку.

Швідлер був колишнім керівником та акціонером металургійної компанії Абрамовича Evraz PLC. Він також близький друг Романа Абрамовича, який знаходиться під британськими санкціями з 10 березня. Статки оцінюються в 1,2 мільярда фунтів.

Окрім цього, острів Мен, що є однією з найбільш популярних юрисдикцій для приватних літаків, зняла з реєстрації 8 повітряних суден російських олігархів, зокрема і тих, що не потрапили під санкції.

Про це повідомляє Forbes Росія.

Так, у період з 3 до 10 березня березня з обліку було знято літак Airbus A340 співвласника USM Алішера Усманова та Bombardie BD-700 Global Express співвласника “Северсталі” Алєксєя Мордашова.

Також знято було два літаки -700 Global Express Аркадія і Бориса Ротенбергів та Gulfstream G650 співвласника “Уралхіму” і “Уралкалію” Дмітрія Мазепіна.

Реєстрації позбувся, крім того, вертоліт H175 Усманова, три вертольоти EC-145 і вертоліт EC-155 Романа Абрамовича, всі виробництва Airbus Helicopters.

При цьому з обліку на острові Мен було знято не лише джети підсанкційних бізнесменів: з обліку було знято Falcon 8X, пов’язаний із співвласником TCS Group Олегом Тіньковим, Airbus A319 власника ФК “Монако” Дмітрія Риболовлєва та  Gulfstream G650  власника ФК “Краснодар” Сергія Галицкого.

Співрозмовник Forbes, знайомий із одним із бізнесменів розповів, що представники авіаційної влади зараз позбавляють реєстрації всі судна, пов’язані з Росією, незалежно від того, де вони зареєстровані. На даний момент у всіх перелічених літаків у графі “нова держава реєстрації” зазначено “немає даних”.