РФ втратила у боях в Україні 200 окупантів з однієї бригади, Білорусь продовжує допомагати Путіну – Генштаб

Українська армія та народ 35-ту добу обороняються від повномасштабної російської агресії, окупанти продовжують зазнавати великих втрат. Але їм усіляко допомагає самопроголошене керівництво Білорусі, зокрема надаючи свої території для розміщення військ.

Про це сказано у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ, опублікованому в середу, 30 березня, у Facebook. Зазначається, що РФ частково відводить окремі підрозділи із Київської та Чернігівської областей.

При цьому окупанти мають труднощі з введенням у бойовий склад техніки, яка знімається з довгострокового зберігання. “У 163-му танковому полку зі складу 150-ї мотострілецької дивізії виявлено значну кількість непрацездатної техніки. Противником розглядається можливість транспортування несправної техніки на тимчасово окуповані території Донецької області за допомогою тягачів для її подальшого відновлення”, – пише Генштаб.

Окупанти продовжують зазнавати серйозних втрат. Стало відомо, що 28 березня у пункті постійної дислокації 83-ї окремої десантно-штурмової бригади відбулася церемонія прощання із загиблими солдатами, яких було близько 200 осіб.

Влада Білорусі хоч і заперечує участь у війні проти України, але продовжує розміщувати на своїх територіях підрозділи російських окупантів, дозволяє їм користуватися аеродромами та транспортною мережею, а також виділяє місця для розташування пускових установок крилатих та балістичних ракет. Згідно з міжнародним правом, такі дії Білорусі теж визначають її як країну-агресора.

Ба більше, Білорусь дозволяє російським військам користуватись лікувальними закладами. Напередодні було зафіксовано, що до населеного пункту Наровля Гомельської області з території України привозять окупантів із пораненнями різного ступеня тяжкості.