Ось хто справді наші брати… Путіна було послано. Шантаж не пройшов… Британія та Польща. БРАВО!

Польща у відповідь на вимоги РФ оплачувати газ рублями заявила, що не піддаватиме “шантажу” російського президента Володимира Путіна. Водночас Великобританія наклала санкції на Газпромбанк, внаслідок чого компанія Shell фізично не зможе оплачувати газ рублями.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на два поінформовані джерела, складність полягає в тому, що розрахунки мають проводитись через Газпромбанк, а Shell заборонено з ним співпрацювати через британські санкції. Повідомляє obozrevatel

“Газпром” забезпечує близько 40% газу, що споживають країни Європи. У Shell як мінімум два довгострокові контракти з російською компанією, на які поширюються нові правила, – поставки за ними еквівалентні приблизно 1,5% річного експорту “Газпрому” ключовим закордонним клієнтам, зазначає агентство.

З іншого боку, ціла низка країн вже відмовилася від купівлі газу за рублі. Так, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав шантажем вимогу оплачувати російський газ у рублях. Наразі Польща закуповує у Росії до 10 млрд куб. м газу щорічно. Її чинний контракт із “Газпромом” розрахований до кінця 2022 року, вона вирішила його не продовжувати.