Олександр Турчинов: крейсер “Москва” – це не перше ефективне застосування “Нептуна”

Вчорашнє знищення крейсера “Москва” – не перше ефективне застосування “Нептуна”. Про це сказав екссекретар РНБО України Олександр Турчинов, який до 2019 року координував ракетну програму в Україні

За його словами, два тижні тому наша крилата ракета завдала удару по ще одному ключовому кораблю – “Адмірал Ессен”.

“Протиракетні засоби “Ессена” запеленгували загрозу тільки при підльоті, відкривши загороджувальний вогонь, але навіть з пошкодженнями, наша ракета завдала кораблю значних втрат, вивівши його з бойової операції”, – зазначив Турчинов, пояснивши, що для прориву протиракетного захисту по “Москві” було зроблено пуск одразу двох ракет – “результат відомий всьому світу”.

Екссекретар РНБО, який у 2015-2019 роках опікувався створенням ракетного щита для нашої країни, пояснив, що проєкт розробки та виготовлення “Нептуна” був реалізований КБ “Луч” у нереально короткий термін за мінімального фінансування в умовах воєнного протистояння з Росією.

“Вже у 2018 році було проведено вдалі випробування та знищено морські цілі. Планувалося виготовлення не тільки наземного мобільного комплексу, але й комплексів крилатих ракет морського та повітряного базування. На жаль, останні проєкти було призупинено після 2019 року”, – зазначив він, висловивши сподівання, що всі зупинені ракетні програми буде відновлено “і наші крилаті ракети знайдуть свої цілі й у московському кремлі”.

Водночас Турчинов зазначив, що заяви “експертів”, “які, не вірячи у силу української зброї, почали розповідати про удар по крейсеру американською протикорабельною ракетою “Гарпун”, не відповідають дійсності. “Такі “експертні” побрехеньки тиражуються тими, хто намагається знову згорнути фінансування вітчизняних ракетних програм”, – наголосив екссекретар РНБО.

“Хочу підтримати і подякувати нашим військовими, які мужньо і професійно знищують ворога, а також нашим вченим і виробничникам з КБ “Луч” й інших підприємств ОПК на чолі з Героєм України Олегом Коростельовим за їхній унікальний внесок в оборону нашої держави!” – резюмував він.