На зміну “Москві” приходить нова морська загроза РФ для України – Der Spiegel(ВІДЕО)

Після затоплення російського крейсера “Москва” у Чорноморському флоті РФ з’являється заміна, якій Україна практично не може протистояти – підводні човни. Ракети “Нептун”, які ще є на озброєнні нашої країни, допомагають тільки проти цілей над водою.

Якщо Україна зберігає деякі можливості протистояння над водою, то під водою все набагато складніше, адже наша країна не має підводного флоту. Це дозволяє росіянам практично безкарно використовувати свої субмарини для запуску ракет по об’єктах в Україні, повідомляє німецьке видання Der Spiegel (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

Який потенціал підводного флоту РФ у Чорному морі? Росія вважається однією з найбільших підводних держав. Зокрема, у Чорному морі у строю є човни серії 877 “Палтус” (у західній термінології проєкт “Кіло”). Офіційно це 6 підводних човнів, які були введені в експлуатацію не так давно. У НАТО їх прийнято називати “Покращені Кіло”. Повідомляється, що зараз у Чорноморському регіоні розміщені 4 субмарини.

Після затоплення “Москви” Росія вже не може забезпечити безпеку своїм військовим кораблям – вони, найімовірніше, триматимуться на безпечній відстані від українського берега, і можливості запуску ракет із кораблів погіршаться. А ось підводним човнам під силу підходити близько до берега, і запускати ракети вглиб території України без остраху бути підбитими.

Російський крейсер "Москва" горить після атаки українськими ракетами "Нептун"

З переваг підводного флоту РФ – те, що їхні двигуни працюють практично безшумно, а на підводних човнах типу “Новоросійськ” та “Ростов-на-Дону” можна розмістити крилаті ракети типу “Калібр-ПЛ”. Субмарини можуть навіть не виринати на поверхню, щоб запустити деякі види озброєння. Однак підводні човни цього класу можуть вміщати лише 4 крилаті ракети на борту. Тому головним їх плюсом залишається можливість “безболісно” підійти якомога ближче до берега, що збільшує дальність польоту ракети над землею.

Російський підводний човен "Ростов-на-Дону" на верфі в Санкт-Петербурзі

Підводні човни не здатні повноцінно замінити потоплений флагман Чорноморського флоту РФ “Москва”, але Росія може використати їхній потенціал у пропагандистських цілях: мовляв, дивіться, ми все ще загрожуємо Україні з моря. При цьому посилити військову присутність на Чорному морі країна-агресор нездатна, оскільки Туреччина закрила протоку Босфор для її військових суден.

Як повідомляв OBOZREVATEL