“На борту фантастичного поїзда”: Джонсон розповів, як добрався до Києва у розпал війни. Фото і відео

Напередодні, 9 квітня, прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон прибув до Києва, аби зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. До столиці воюючої країни британський лідер діставався на потязі.

Як заявив сам Джонсон, їхав він на “фантастичному потязі” з “залізними людьми” з “Укрзалізниці”. Про це він сказав у відеозверненні до українських залізничників, записаному в дорозі. obozrevatel.com

“Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вкотре довів, що має залізний_характер. З перших днів війни дієво допомогає Україні, а вчора – особисто прибув до Києва, ще й пройшовся разом із нашим президентом вулицями столиці. Допомогли здійснити цей блискавичний візит наші залізні люди”, – повідомили в “Укрзалізниці”.

Співробітники УЗ також розповіли, що пригощали британського прем’єра українським салом.

У дорозі політик записав звернення до українських залізничників.

“Я на борту фантастичного поїзда “Укрзалізниці” до Києва з Польщі. Просто хотів висловити вам величезну подяку – всій команді залізничників – за те, що ви робите. Я чув, що вас тут називають “залізні люди”. Це, звісно, пов’язано з вашою залізничною індустрією, але водночас відображає і ваш дух, справжній український дух, який українці демонструють у спротиві жахливій агресії Росії”, – зазначив Джонсон.

Він також висловив співчуття співробітникам української залізниці через ракетний удар російських окупантів по вокзалу в Краматорську, внаслідок чого загинули мирні громадяни, які чекали на евакуацію, та залізничники.

“Я глибоко співчуваю вашим втратам та подумки з постраждалими залізничниками в Краматорську.

Я хочу, щоб ви знали: Сполучене Королівство підтримує вас у цій боротьбі!” – сказав Джонсон.

Символічно, що рамка на аватарці Джонсона в Twitter відтепер забарвлена в кольори українського прапору.

Джонсон підтримує Україну навіть аватаркою в Twitter

Нагадаємо, до Києва Джонсон прибув не з пустими руками. Він анонсував виділення кредиту Україні у розмірі 500 мільйонів доларів, відправку для українського війська 120 БТРів, протикорабельних комплексів та іншої військової техніки на суму близько 130 мільйонів доларів.