Ігумена Матфея за співпрацю з рф помістили в СІЗО

З’ясувалися нові подробиці затримання співробітниками Служби безпеки України священника УПЦ МП на Дніпропетровщині.

Релігієзанавець Олександр Єфременко повідомив про деталі цієї історії й ім’я пособника окупантів у Facebook.

Затриманим виявився Решетняк Сергій Іванович, 03.09.1962 року народження, відомий як ігумен Матфей, клірик Кам’янської єпархії УПЦ московського патріархату.

Відбувся обшук в храмі, де служить Решетняк, в селі Безбородькове Дніпропетровської області та одночасно в помешканні любителя путіна.

За вказаними адресами в отця Матфея знайшли символіку російської федерації та листівки з агітацією, в яких йшлося про швидку перемогу росії над Україною. Зокрема, є листівка із заголовком: «Война с Украиной будет короткой и увенчаетса полной победой росии».

Ймовірно, листівки Матфей, який вважає себе «служителем Бога», роздавав довірливим українцям в храмі. Також у попа виявлено тексти виправдання нападу рф на Україну нібито з точки зору богослів’я.

Крім цього, вилучено речові докази, що доводять факти розпалювання міжетнічної ворожнечі ігуменом УПЦ МП Матфеєм (Решетняком).

Прокуратура звинувачує ігумена у виправдовуванні російської агресії, антисемітизмі (казав, що євреї “стравлюють” українців і росіян між собою), проросійській агітації, вихвалянні путіна на проповіді.

Ігумен УПЦ МП під час богослужінь перед вірянами та відвідувачами підтримував позицію московського патріарха кіріла та дії окупаційної влади рф, схвалював військове вторгнення агресора.

Зараз Матвій (Решетняк) перебуває у слідчому ізоляторі. Але в УПЦ МП вже начебто збирають гроші на заставу, щоб звільнити отця і «зам’яти» справу та врятувати власну репутацію.

Джерело