Чоловіків призовного віку планують “бронювати” для відбудови країни – Кубраков

Насамперед відновлюватимуть транспортне сполучення та ремонтуватимуть будівлі, які можна відремонтувати.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков прогнозує, що постраждалі внаслідок воєнних дій українські міста можна відбудувати впродовж двох років.

Про це він заявив в інтерв’ю “НВ”.

“Цивільні об’єкти, житлові будинки, я вважаю, що можна усе до двох років повністю побудувати. Якщо є відповідне фінансування, якщо є відповідні проектні команди, які працюють над цим. І якщо немає бюрократії”, – сказав Кубраков.

Міністр не виключає, що для чоловіків призовного віку, яких необхідно залучати для будівництва, буде бронювання за прикладом як це відбувається із водіями вантажівок.

“Я думаю, що точно для частини якихось людей буде бронювання. Так само як було, наприклад, із водіями вантажівок у логістичних компаніях. У перші дні вони теж зіткнулися з цією проблемою, що є вантажівки, є мережі супермаркетів, яким потрібно перевозити продукти, але нема водіїв. Зараз більш-менш питання вирішено. Ми бронюємо якусь частину людей саме під такі задачі, вони нічим іншим не займаються”, – пояснив він

Говорячи про черговість відбудови інфраструктури Кубраков зазначив, що насамперед відновлюватимуть транспортне сполучення та ремонтуватимуть будівлі, які можна відремонтувати. Він нагадав, що на заміну вікон, дверей, ремонт дахів тощо з резервного фонду держбюджету виділено 1 млрд грн.

Далі – відбудова повністю зруйнованого житла. “Це теж розділяється на два етапи: тимчасове житло, яке, я сподіваюся, ми досить швидко побачимо, якісне нормальне житло, – наші люди не повернуться, якщо це буде щось незрозуміле. А далі в залежності від ситуації”, – зазначив Кубраков.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що у семи областях України, де повністю або частково припинені бойові дії, почалося відновлення населених пунктів.

Джерело