Арешт володимира путіна в ПАР: прокурор Карим Хан розповів, чи опиниться диктатор за ґратами

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента рф владимира путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львова-Бєлова. Їх звинувачують у депортації українських дітей.

Варто зазначити, що росія не визнає Міжнародного кримінального суду і не ратифікувала його основний документ, Римський статут. А ось Південна Африка ратифікувала і саме туди наприкінці літа має прибути володимир путін на саміт держав БРІКС. Тож чи заарештує російського диктатора африканська країна?
Володимир путін у Маріуполі, кадр з відео

Володимир путін у Маріуполі, кадр з відео

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан під час участі у засіданні комітету із закордонних справ Палати громад Канади висловив думку, що це неодмінно станеться. Про це повідомляє Укрінформ.

“Вони дуже добре знають про свої зобов’язання, тому я впевнений, що вони вчинять правильно”, – відповів Хан на питання про те, чи буде путін заарештований за ордером МКС у ПАР.

Він зазначив, що публічно не порушував це питання, зазначивши, що держава, яка успішно подолала расистську систему апартеїду, має право на прийняття власних рішень.

“Нещодавно звучали заяви, пов’язані з визнанням Південною Африкою своїх зобов’язань, згідно з Римським статутом. Ці заяви доступні в публічній площині і в них підтверджується їхня поінформованість про ці відповідальності. Не думаю, що їм потрібна моя опіка”, – наголосив Хан .
Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан

Як підписант Римського статуту, ПАР зобов’язана заарештувати російського президента згідно з відповідним ордером, виданим МКС. Влада підтвердила, що країна залишиться підписантом Римського статуту і “продовжить кампанію за рівне та послідовне застосування міжнародного права”. Однак, не можна не помітити, що у минулому ПАР порушила свою згоду зі статутом, коли не заарештувала експрезидента Судану Омара аль-Башира, звинуваченого у геноциді та злочинах проти людства.

Джерело